Prosíím tady hlásněte pro můj blog -- Tady, Tady --

Prosíííím hlásek sasu-maky -- Tady, Tady --


Hlasujte ve 4.kole SONA -- Tady, Tady --

Květen 2008

Sakura-info

23. května 2008 v 15:24 | maky |  Haruno Sakura
Na začátku seriálu je Sakura Genin v Listové vesnici. Haruno Sakura, Uzumaki Naruto a Uchiha Sasuke tvoří tým 7, který vede Jounin Hatake Kakashi. Později ji pak trénuje Tsunade. Její nejlepší schopnosti jsou inteligence a dokonalá schopnost ovládat Chakru. Například byla na první pokus schopna lézt pomocí Chakry po stromech, zatímco Sasukemu a Narutovi to trvalo celý den tréninku. Na začátku byly Sakuřiny schopnosti značně horší než ostatních Geninů. Používala jen základní techniky, z nichž asi nejlepší je Kai (zrušení iluze). Pod vedením Tsunade bude pak mnohem silnější.

Neji-info

23. května 2008 v 15:02 Hyuuga Neji
Hyuuga Neji se narodil 3. července. Na začátku seriálu mu bylo 13 let. Je 160,1 cm vysoký a váží 46,8 kg, má bílé oči a hnědé vlasy. Mezi Nejiho koníčky patří meditace a často trénuje spolu s Tenten. Je Geninem ve Skryté Listové Vesnici.
Hyuuga Neji se narodil jako syn do vedlejšího rodu klanu Hyuuga.
Jeho otec Hyuuga Hizashi byl druhý z dvojčat,jenže se narodil o něco později a proto se vůdcem hlavní rodiny a klanu stal jeho bratr.
Nejiho otec nenáviděl svého bratra a celý hlavní rod. Neji to na začátku nechápal a k hlavnímu rodu zášt' nechoval,protože ani pořádně nechápal rozdíly mezi rody,..tedy až do určité doby.
Postupně ho z části nakazil jeho otec svou nenávistí k hlavnímu rodu a taky pokořist'ující pravda o pečeti, která je trestá za každou zlou myšlenku mířenou k hlavnímu rodu, se kterým se Neji setká zrovna u svého otce.(pečet' je znak Ptáka v Kleci)
Později chtěli členové skryté oblačné vensice z Bleskové země během chuuninské zkoušky unést starší dceru. Hyuuga Hiashiho - Hinatu Hyuuga , aby mohli uklrást tajemství Byukaganu.
Její otec jí ale zachránil a zabil únosce. Vesnice pak ale popřela, že by chtěli unést Hinatu a na oplátku chtěli mrtvé tělo Hiashiho. Místo toho byl ale obětován Nejiho otec a díky prokleté pečeti nemohlo být získáno tajemství Byukaganu (po smrti někoho z vedlejšího rodu se zapečetí!!!). Neji ale nevěděl,že to navrhl sám jeho otec (což se dozvěděl později) a po téhle události se stal zahořklým a arogantním chlapcem, který všechno sváděl na osud. Byl si jistí že vše je předem předurčeno a že osud si plyne svou cestou, kterou nelze změnit. (jako např. když se narodíš jako odpadlík,nikdy nemůžeš porazit génia.)
Neji je geninem ,který dokončil akademii o rok dříve než např. Naruto a tehdy byl považován za nováčka číslo jedna!
Je součástí týmu Maito Gaie spolu s Tenten a Rock Leem. S Leem neustále soupeří, nebo přesněji
Lee se snaží být za každou cenu lepší než on a porazit ho,aby mu dokázal, že jeho tvrzení ,,že
je nemožné bojovat proti osudu'' není pravdivé. To Neji pochopí ale až při boji s Narutem, kdy ho Naruto porazí
a až potom je schopen přiznat,že osud není nezměnitelný.
Také mu po zápase strýc předá dopis, kterým mu otec popsal celý onen den a až tehdy pochopí,co se doopravdy stalo.Celé to byl totiž nápad jeho otce, který se přiznal,že celou dobu nenáviděl
a nenávidí hlavní rod a proto chtěl chránit svého bratra. Né pro to, že je z hlavního rodu, ale pro to, že je to jeho starší Bratr a
pro to, že jeho smrt bude první z věcí, kterou si zvolil sám! Že nehodlal zemřít pro hlavní rod, ale ze své vlastní vůle pro ochranu Nejiho,bratra,rodiny a celé vesnice.
Neji mistrně ovládá Juuken i Byakugan. Má velmi silnou obranu Hakkeshou Kaiten
(Vír proroctví), kterou se učí jen v hlavní rodině Hyuuga, ale Neji se ji zvládl naučit sám. Také má smrtící útok na blízko, nejsilnější taijutsu styl v Listové, Juuken (Vznešená pěst). K rozšíření svého
útoku používá hmat Hakke RokujuuyonShou (64 úderů) a také Hakke Hyaku NijuuhasShou (128 úderů), které uzavřou Chakrové body v lidském těle, a tak zabrání toku Chakry a používání technik. Jako člen Hyuuga rodiny má Neji Byakugan (Pohled v rozsahu 360°), dědičnou vlastnost této rodiny.
Byakugan má však jeden slepý bod za prvním hrudním obratlem.
Hlášky:
-Nebudu odpovídat...!!!
-Lempl zůstane lemplem. Jejich osud se nedá změnit.
-Neji: Proč tak moc bojuješ proti svému osudu?
Naruto: Protože jsi mi řekl neschopáku!
-Máš lepší oči než já.
Techniky:
Byakugan (Pohled v rozsahu 360°)
Juuken (Vznešená pěst)
Hakkeshou Kaiten (Vír proroctví)
Hakke Rokujuyon Shou (64 úderů),
Hakke Kuushou (Prázdná dlaň),
Hakke Hyaku Nijuuha Shou (128 úderů)
Henge no Jutsu (Přeměna)
Hakkeshou Dai Kaiten (Obrovský vír proroctví)
Hakke Sanbyaku Rokujuuisshiki (Styl 361 ran)

Naruto-info

22. května 2008 v 20:06 | maky |  Uzumaki Naruto
Naruto Uzumaki
Všichni ví, že Naruto Uzumaki je hlavní postavou japonského manga seriálu Naruto. O jeho původu se ví velmi málo, na začátku je však něco uvedeno. Na listovou vesnici (konoha) jednou zaútočil devítiocasý démon. Liščí démon. Nikdo ho nemohl zastavit, ale jeden ninja ho poranil, ne však zničil. Aby démon už nic nespáchal, Čtvrtý Hokage ho zapečetil do malého novorozeňete jménem Naruto. (Devítiocasý liščí démon se jmenoval Kyuubi no Youko.) Naruto byl "stvořen" pomocí techniky Fuuin Jutsu : Shiki Fuuin. Při té se mudí obětovat život...
Naruto v dětsví o démonovi ve svém těle nic nevěděl. Možná jeho přítomnost cítil, ale nic netušil. Žil od narození sám a měl drsné dětství. Lidé z Listové vesnice ho kvůli Kyuubimu nenáviděli. Čtvrytý Hokage chtěl, aby ho měl za hrdinu, což se nenaplnilo. Děti si ho nevšímali a dospělí do nesnášeli...
Naštěstí se naruta ujal jeho učitel, Chuunin Umino Iruka. i přesto, že Irukovi rodičce zemřeli ranou liščího démona, neobviňuje Naruta za jejich smrt. Iruka se stal prvním člověkem, který Narutovi věřil a přijal ho skoro jako syna. naruto ho bral jako náhradu za rodinu. Po složení zkoušky je Naruto zařazen do Týmu 7. který vede Hatake Kakashi. Tan patří Narutův Rival Sasuke Uticha a oblíbenkyně Sakura Haruno.
Narutova osobnost je opravdu zajímavá. Je velice lehkovážný a občas nemilosrdný vtipálek. Rozhodl se, že chce, aby ho celá vesnice znala. Proto je Naruto nazýván číslo jedna nejhlasitější ninja v Listové. Naruto je velice ambiciózní (ačkoli občas arogantní), není ale moc chytrý, měl nejhorší známky v závěrečné zkoušce na Ninja akademii. Jeho pokoj je plný misek od Ramenu (nudle). Žije svým snem, že se stane největším ninjou všech dob. To prohlašuje skoro neustále a nazývá to jako "svou cestu ninji". Nejlepší ninja v Listové je Hokage, a proto Naruto sní o tom, že tohoto titulu jednou dosáhne. Spíš je tedy přesvědčen, že ho dosáhne. Naruto také chce, aby ho všichni kolem uznávali.
Naruto je energický a sebevědomý, ninja kariérista, ale i tak má v podstatě dobrou povahu. Jeho skutečnou silou je jeho silná vůle. Naruto jedná téměř vždy podle svých pocitů, je velmi odhodlaný a má své hodnoty, kterých si váží bez ohledu na cokoliv. Vždy se snaží být šťastný a veselý tak, jak je to jen možné. Ačkoli je tvrdohlavý a vznětlivý, tak jeho odhodlanost a touha po zlepšení svých schopností velmi ovlivňuje lidi v jeho okolí. Jednou Naruto pomáhá s tréninkem vnukovi Třetího Hokageho, Konohamarovi, a naučí ho, že cesta k úspěchu vede pouze tvrdé práce.
Narutovy hlavní záliby jsou zalévání rostlin, dělání si vtípků z ostatních, kanadské žerty, jídlo a mluvení, spaní, atletika a sporty, ale ze všeho nejvíc ho baví trénovat jutsu a poutat pozornost. Má velký smysl pro humor. Jeho osobnost a charakter jsou asi největší pomůcka pro to, aby se stal Hokagem.
Naruto je chytrý vtipálek, který překoná své oponenty pomocí své extra silné vůle a občas také pomocí štěstí. Jediná výhoda k jeho jinak průměrným Taijutsu a Ninjutsu je obrovská síla démona Kyuubiho, který mu dodává velké množství červené Chakry. Ta způsobí, že se Naruto velmi rychle léčí a v bojích je pak téměř nezastavitelný. Naruto se během příběhu učí nové a čím dál skvělejší techniky. Kyuubiho obrovská síla nemá jen výhody. Na počátku není Naruto schopen dobře ovládat svou Chakru a už vůbec ne Kyuubiho. Postupně se to teprve učí. Například v dramatické bitvě proti Sasukemu Naruto využije hodně síly Kyuubiho, a proto pak začne jeho vlastní tělo slábnout až omdlí.
Hlavně během Chuuninské zkoušky si Naruto utvoří různé názory na ostatní lidi. Začne se více kamarádit s ostatními Geniny a také se začne více zajímat o tým Maito Gaie a o Gaaru.
Překlad jména
Příjmení "Uzumaki" (渦巻) je slovní hříčka. Znamená to trojrozměrná spirála, něco jako vír. Listová vesnice má symbol lístku, který je nakreslen jako spirála se šipkou. Pečeť na jeho břiše je spirála, symbol na zádech jeho bundy a ramenech je spirála a jeden z jeho útoků, Rasengan, znamená "točící se koule". "Uzumaki" může také znamenat vír. "Naruto" může znamenat vír nebo bouři a je to také jméno pro nakrájenou tyčku Kamaboko s růžovým vírovým vzorem uprostřed, která se používá jako zálivka pro Ramen (Narutovo oblíbené jídlo). Japonci někdy používají tento výraz jako označení zavináče (@).
Techniky
Tajuu Kage Bunshin no Jutsu (multi stínový klon)
Kage Bunshin no Jutsu (stínový klon)
Rasengan
Rasenshuriken
Kuchiyose no Jutsu (přivolání - žáby)
Oodama Rasengan (velký rasengan)
Oiroke no Jutsu (sexy technika)
Haremu no Jutsu (technika harem)
Bunshin Kakatou Otoshi (kop patou pomocí klonu)
Bunshin Taiatari (výbuch klonu)
Sennen Goroshi (1000 let bolesti)
Konbi Henge (kombinovaná přeměna - s Gamabuntou)
Shihouhappou Shuriken (všesměrový shuriken)
Uzumaki Naruto Rendan (Uzumaki Naruto kombo)
Uzumaki Naruto Nisen Rendan (Uzumaki Naruto kombo, 2000 úderů)
Bunshin no Jutsu (klon)
Kawarimi no Jutsu (náhrada, přemístění)
Henge no Jutsu (přeměna)
Kakuremino no Jutsu (kabát neviditelnosti)

Sasuke-info

22. května 2008 v 19:57 | maky4 |  Uchiha Sasuke
Uchiha Sasuke je Genin zeSkryté Listové Vesnice, pochází z kdysi silnéhoklanu Uchiha, jednoho z nejvýznamějších klanů v Listové. Tento klan je známý pro svou speciálnídědičnou schopnost (kekkei genkai), která se jmenuje Sharingan. Dále členové klanu dovedou používat různé techniky ohně. Sasuke patří dotýmu 7, který vede Hatake Kakashi. V týmu je společně s Sakurou a Narutem. Sasuke je velmi oblíbený mezi holkami, ale jejich city neopětuje, je totiž samotářský a moc toho nenamluví. Je velmi nadaný, arogantní a lehce se rozčílí. Smyslem jeho života je získat dostatečnou sílu na to, aby zabil "jistou" osobu. Jak se dozvíme dál, tak Sasuke měl opravu drsné mládí, i když jeho současný život není také nerůžovější.
Sasuke je jeden z dvou (dosud) známých členů klanu, kteří přežili (druhým je Uchiha Itachi). Sasuke je druhým synem šéfa klanu Uchiha a vyrostl ve stínu svého staršího bratra Itachiho. Itachi, který byl považován za super génia, zvládal Sharingan už v osmi, Chuuninskou zkoušku udělal v 10 a stal seANBUve 13. Proto se jeho o otec zajímal hlavně o něj a ne o Sasukeho. To Sasukeho hodně trápilo a někdy přímo způsobovalo psychická traumata. Itachiho chování se ale začalo měnit a začal se oddalovat od svého klanu. V této době se proto otec věnoval hlavně Sasukemu a naučil ho nové techniky, jako například Katon: Goukakyuu no Jutsu (živel ohně: technika velkého fireballu). Sasuke se tuto techniku naučil ve věku osmi let, čímž svého otce velmi překvapil, protože umění techniky Katon je v klanu Uchiha známkou dospělosti. Sasuke proto může pyšně nosit znak klanu na svých zádech
Zdroj:Konoha.cz

Sasuke Uchiha

22. května 2008 v 19:41 | maky